Przyczyny zaburzeń erekcji i jak się ich pozbyć

Coraz więcej mężczyzn ma problem z impotencją. Niestety spora część z nich nie robi nic, by wyeliminować ten problem ze swojego życia, co jest błędem, bowiem istnieją różne sposoby skutecznej walki z zaburzeniami erekcji. W jakim wieku mogą pojawić się problemy z erekcją oraz w jaki sposób można się ich pozbyć?

Kto boryka się z impotencją?

W społeczeństwie panuje przekonanie, że impotencja jest problemem wyłącznie dojrzałych mężczyzn. Takie założenie jest niesłuszne, gdyż mimo że problem rzeczywiście najczęściej dotyka panów powyżej 40 roku życia, nie omija także zdecydowanie młodszych mężczyzn. Jakie zatem mogą być powody problemów z pojawieniem się erekcji?

Stres – obecnie większość ludzi żyje w ogromnym pędzie, często są oni narażeni na sytuacje stresowe – problemy w pracy, kłótnia z przyjacielem czy małżonką mogą sprawić, że pojawi się problem z erekcją. w tym przypadku zwykle problem mija kiedy stres opadnie.

Niezdrowa dieta i brak ruchu – to jedna z najczęstszych przyczyn pojawiania się zaburzeń erekcji, zwłaszcza w przypadku młodych mężczyzn. Niezdrowe jedzenie, nadużywanie alkoholu i brak ruchu sprawiają, że mężczyzna nie jest w stanie stanąć na wysokości zadania. Również w tym przypadku zmiana nawyków powinna wyeliminować problem impotencji.

Słaba psychika – to domena mężczyzn niepewnych siebie. W wielu przypadkach mają oni nieuzasadnioną obawę, że nie będą w stanie spełnić oczekiwań partnerki, będą narażeni na porównania z byłymi parterami, nierzadko problemy natury psychicznej pojawiają się także w przypadku mężczyzn, którzy dotychczas nie współżyli, lub mieli długą przerwę od ostatniego stosunku. Również obawa przed przedwczesnym wytryskiem może sprawiać, że pojawiają się zaburzenia wzwodu.

Jak poradzić sobie z problemem?

Korzystając ze środków farmakologicznychskuteczne tabletki na impotencję, które można dostać w aptece to skuteczny sposób na pozbycie się problemów z erekcją. Preparaty na potencję zawierają składniki, które pomagają w osiągnięciu oraz utrzymaniu erekcji w sytuacji podniecającej. Dzięki tego typu środkom można wyeliminować pojawiający się sporadycznie kłopot ze wzwodem.

Poprzez leczenie terapią psychologiczną – to rozwiązanie stosowane w przypadku, kiedy impotencja ma swoje źródło w psychice. Nierzadko terapia u psychologa (w zależności od przypadku do lekarza udają się partnerzy lub sam mężczyzna) okazuje się wyjątkowo skuteczna. Trzeba liczyć się z tym, że spotkania z psychologiem muszą potrwać kilka tygodni (zazwyczaj 5-7).

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *