Ładowanie

CO DO ŁAZIENKI?

CO DO ŁAZIENKI?

Mówi się, że łazienka to spodnia strona życia mieszkania. To tutaj dokonujemy wielu rytuałów, które pozwalają nam funkcjonować, przechodzić od jednego etapu do drugiego – od nocy do dnia, od codzienności do święta. Jakie grzejniki idealnie pasują do łazienki?

ZMYSŁOWY RYTUAŁ KĄPIELI
Najważniejsza w łazience jest woda i rytuał kąpieli, o czym wiedzieli już starożytni Grecy, projektując łaźnie. Dzisiejsze łazienki pełnią wiele funkcji, przede wszystkim higieniczną, łazienka to często prywatne spa pozwalające pozbyć się stresu z całego dnia pracy. Projektując łazienkę należy więc pamiętać o tym, aby była przede wszystkim komfortowa. Należy dobrać wyposażenie tak, aby zatrzymywało ciepło i było odporne na wilgoć. I aby było estetyczne. Aby wpasowywało się w atmosferę intymności. Aby zachwycało gust. Inspirowało. Mowa tu także o grzejnikach łazienkowych, które są ważnym elementem aranżacji tego pomieszczenia. To już nie tylko pierwsze z brzegu kaloryfery, które po prostu trzeba zainstalować. Współczesne grzejniki łazienkowe są na tyle różnorodne, że dopasowują się do różnych stylów wnętrz i harmonizują z resztą mieszkania.

GRZEJNIKI LOFTOWE – IDEALNE DO PRZESTRZENNEJ ŁAZIENKI
Czy łazienkę można urządzić w stylu loftowym? Dlaczego nie. Jeśli masz dużą, przestrzenną łazienkę, urządzoną w surowym stylu, to odnajdzie się tutaj Grzejnik Loftowy Ag Grzejniki Design Fat2 Floor&Big. To grzejnik z jednej strony ozdobny a z drugiej niezwykle wydajny. Ozdobę stanowi surowy styl – grzejnik wydaje się mieć wręcz odsłoniętą instalację. Składa się z masywnego prostokątnego kolektora i dwóch rzędów okrągłych profili grzewczych. Z pozoru wydaje się brzydki, ale taki właśnie jest jego niebanalny styl. Pasuje do betonowych, kamiennych elementów, klimatycznych przeszkleń. W takiej aranżacji będzie prawdziwą perełką. Ów grzejnik loftowy przypomina też kaloryfery z dawnych lat. Grzejnik montowany jest do podłogi, dzięki czemu można go umieścić w różnych pomieszczeniach.

FUNKCJONALNY GRZEJNIK DEKORACYJNY – DO NIEWIELKIEJ I KLASYCZNEJ ŁAZIENKI
A może styl Glamour? Czyli złote dodatki do łazienki, bardzo modne od jakiegoś czasu. Łazienka Glamour kusi blaskiem i magią. Kocha się w luksusie, błyszczących powierzchniach. W złocie. Różach. Filetach. Ale także świetnie wygląda na tle spokojniejszych akcentów – beżów, przygaszonych zieleni, popieli. W takim wnętrzu świetnie odnajdzie się grzejnik łazienkowy Cordivari Babyla Złoto Polerowane Inox. To przepiękny grzejnik dekoracyjny w kolorze złota, a jednocześnie funkcjonalna suszarka do ręczników.

Opublikuj komentarz