Ładowanie

SPOSÓB, JAK ZNALEŹĆ WYMARZONYCH PRZYJACIÓŁ

SPOSÓB, JAK ZNALEŹĆ WYMARZONYCH PRZYJACIÓŁ

Rodziny wybrać nie możesz – za to przyjaciół tak!!! Jednak w jaki sposób dokonać tego wyboru? Czy istnieje gotowa recepta na przyjaźń? Przecież, nie zmusimy nikogo do znajomości z nami, ani tym bardziej do polubienia nas i nawiązania z nami głębszej relacji, czyli przyjaźni.

NA SZCZĘŚCIE JEST KILKA SPOSOBÓW NA TO, ABY LUDZIE NAS LUBILI I SZANOWALI ORAZ CO NAJWAŻNIEJSZE – CHCIELI Z NAMI ZBUDOWAĆ GŁĘBSZĄ RELACJĘ.

„Przyjaźń, jako relacja obustronna pomiędzy osobami A i B istnieje tylko wtedy, gdy oprócz tego, że „A” komunikuje się z „B” i odwrotnie, „A” czuje na sobie działanie tej przyjaźni, „B” również, i gdy przyjaźń ta rozróżnia swoje elementy” – twierdzi w swojej książce „Komunikat Otwarty” specjalista od kreacji wizerunku i komunikacji – Piotr Tymochowicz.

Dalej pisze: „dość dobrze to rozumiemy intuicyjnie, ponieważ prawdziwa przyjaźń pomiędzy ludźmi nie jest prostą sumą odczuwanej przyjaźni względnej każdego z osobników i nie występuje realnie wtedy, gdy tylko A uważa B za swego przyjaciela. Aby wystąpiła realna przyjaźń, obaj muszą ją dostrzegać i obaj muszą ją akceptować”.

JAK ZDOBYĆ PRAWDZIWYCH PRZYJACIÓŁ?

Tyle teorii. A praktyka? Praktyka jest taka, że dzięki mediom społecznościowym świat stał się globalną wioską, a nawiązywanie kontaktów niezwykle łatwe. Dlaczego zatem tak wielu z nas jest samotna? Nie ma przyjaciela, ani pojęcia o tym jak zdobyć przyjaźń. Z badań wielu socjologów wynika, że prawdziwa przyjaźń w 64% nawiązuje się w wieku dziecięcym i nastoletnim. Wspólne zainteresowania są w tym wieku jednym z podstawowych czynników, wpływających na zawarcie między ludźmi pewnego porozumienia, które z czasem przeradza się w sympatię i trwałą relację, czyli właśnie w przyjaźń.

WSZYSCY POTRZEBUJEMY TOWARZYSTWA.

Dlatego piszemy SMS-y, wiadomości na Facebooku, Twitterze, Instagramie itp. Aby być szczęśliwym i pozostać przy zdrowych zmysłach, musimy mieć wiele przyjaźni. Miejmy jednak na uwadze, że „ktoś może się czuć zaprzyjaźniony, np. ze słynną piosenkarką, jako jej gorący fan, podczas gdy ona sama nic nie będzie wiedziała istnieniu tego kogoś, czyli bez oddziaływania wzajemnego” zauważa w „Czarnej Księdze Manipulacji” specjalista od wizerunku, Piotr Tymochowicz. Przyjaźń bez wzajemności nie jest przyjaźnią! W Internecie możemy znaleźć wiele porad, gotowych punktów, których realizacja pozwoli nam na pozyskanie nowych przyjaciół.

KROK PO KROKU – „RECEPTA NA PRZYJAŹŃ” (Z INTERNETU…):

1. Pierwszy wyciągnij rękę, 2. Bądź sobą!, 3. Szczerość to podstawa, 4. Staraj się doradzać, 5. Ustal jasne zasady, 6. Nie nadwyrężaj przyjaźni, 7. Wzajemność kluczem do sukcesu.

UWAGA – NIESTETY JEDNAK – TRZYMANIE SIĘ TYCH ZASAD Z INTERNETOWYCH FORÓW NIE PRZESĄDZA O TYM, CZY ZDOBĘDZIEMY NOWYCH PRZYJACIÓŁ!!!

Autor Komunikatu Otwartego przypomina: „Wszyscy marzymy o uniwersalnej przyjaźni. O przyjaciołach, z którymi można konie kraść, ale i kiedy indziej robić poważne rzeczy. Kłopot polega na tym, że to bardzo idealistyczna, nierealna wizja. Dochodzimy do niej z wiekiem, chociaż marzenia pozostają”.

Tymochowicz zauważa, że często okazuje się, że „powinniśmy mieć zatem oddzielnych przyjaciół na karnawałowe szaleństwa, oddzielnych na smętne dni, innych do wyjścia z psem na spacer, i jeszcze innych gdy wyjedziemy na wakacje, itd.”. Wg niego „ludzie czują największą wspólnotę i chęć zaprzyjaźniania się z tymi, którzy w podobny sposób odbierają rzeczywistość, a w szczególności wykazują podobny stopień wrażliwości na różne zdarzenia”.

DLATEGO POWINNIŚMY WZMACNIAĆ NASZE RELACJE Z WYBRANYMI OSOBAMI.

Tylko jak przedstawić im naszą wizję upragnionym znajomym? Komunikat Otwarty daje na to odpowiedź. Składa się bowiem z zestawu niesamowicie prostych i skutecznych sposobów, w jaki sposób takiej osobie powiedzieć o tym, że pragniemy się bardziej zaprzyjaźnić oraz mamy szczere intencje i chęci, by pogłębić wzajemne relacje. Dla osób, które chcą wyszlifować umiejętność budowania nowych relacji i poznać narzędzia od kuchni, wydawca publikacji proponuje również intensywne szkolenia interpersonalne.

CZY ZAUWAŻYLIŚCIE KIEDYKOLWIEK, ŻE PRZYJAŹŃ JEST TRAKTOWANA PRAKTYCZNIE TAK, JAK CZŁOWIEK!?

Mówimy przecież, że przyjaźń jest cenna, że jest odpowiedzialna, że dla niej warto wiele poświęcić. Podobnie mówimy o miłości, że na przykład warto, czy trzeba ją pielęgnować tak, jakby był to człowiek – „z krwi i kości”. A przecież to „tylko relacja” przypomina autor Komunikatu Otwartego. Relacja, której będąc pozbawieni ma ona szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Jej brak specjaliści porównują do nałogu palenia papierosów, czy nadużywania alkoholu. Dlatego, pamiętajmy, że przyjaźń zmienia nas samych.

POD WPŁYWEM PRZYJAŹNI STAJEMY SIĘ INNYMI LUDŹMI.

I poszukując nowych przyjaciół, weźmy pod uwagę słowa Johna D. Rockefellera: „Umiejętność nawiązywania kontaktów z ludźmi jest takim samym towarem, jak kawa czy cukier. I za taką umiejętność zapłacę więcej niż za każdą inną pod słońcem.” Prawdziwej przyjaźni nie można kupić. Kupić możesz jednak dostęp do wiedzy jak ją budować i poznać ”Komunikat Otwarty”!

Opublikuj komentarz