Ładowanie

ZADBAJ O SWÓJ UŚMIECH!

ZADBAJ O SWÓJ UŚMIECH!

Jeśli chcesz zadbać o swój uśmiech powinieneś udać się do ortodonty oraz stomatologa i ustalić najlepszy plan działania dostosowany do twoich potrzeb. Jeśli uważasz, że Twoje zęby są niewłaściwie ustawione lub na przykład daleko im do idealnej bieli – nie zwlekaj i podejmij odpowiednie kroki. Zrób to nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych.

APARAT ORTODONTYCZNY – DLA KOGO I PO CO?

Aparat ortodontyczny może założyć każdy – bez względu na wiek. Poprawienie wady zgryzu u osób dorosłych trwa na ogół dłużej niż u dzieci, ze względu na bardziej uwapnioną kość, która nie jest już tak podatna na działania ortodonty i założonego aparatu jak w przypadku dzieci. Zęby, które są nieprawidłowo ułożone powinny jednak zostać bezwzględnie wyprostowane, nie tylko przez wzgląd na piękny i równy uśmiech. Ważna jest tutaj również kwestia zdrowia. Proste zęby nie są aż tak narażone na powstawanie próchnicy i na pojawienie się choroby przyzębia. Zdecydowanie łatwiej jest dbać o higienę zębów prostych – nici dentystyczne są bardziej precyzyjne, a płyn do płukania oraz szczoteczka mają możliwość dotrzeć do każdego zakamarka. Aparaty na zęby występują w dwóch postaciach. Można zdecydować się na aparat ruchomy lub stały. Zwykle aparaty ruchome proponuje się dzieciom, które posiadają zęby mleczne lub mieszane. Aparatem ruchomym można usunąć wadę zgryzu, ale docelowo nie wyprostuje się nim prawidłowo i precyzyjnie zębów. Aparat stały daje zdecydowanie większe, szybsze i bardziej trwałe efekty. Ten rodzaj aparatu może jednocześnie wyleczyć ciężką i trwałą wadę zgryzu oraz poprawić nawet najmniejsze wady estetyczne.

WYBIELANIE ZĘBÓW – DLA KOGO I PO CO?

Wybielanie zębów można wykonać w każdym wieku. Śnieżnobiały uśmiech jest niejako wizytówką człowieka. Białe zęby dodają pewności siebie i zwiększają poczucie komfortu. Wybielić zęby można samodzielnie w domu, na przykład sodą oczyszczoną lub solą. Wystarczy dodać którąkolwiek z tych substancji do pasty do zębów i wyszczotkować zęby tak jak każdego dnia. Minusem tego rozwiązania jest jednak możliwość porysowania i uszkodzenia szkliwa. Oprócz domowych specyfików można użyć też specjalistycznych środków rekomendowanych przez stomatologów. Najlepsze i najbardziej trwałe efekty da jednak zabieg wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym. Wyróżnia się cztery techniki wybielania zębów – metodą nakładkową, laserową, naświetlania oraz żelową. Każda z nich jest równie skuteczna i powoduje podobne efekty. Różnica pomiędzy technikami polega na szybkości zauważalnych efektów – czy pojawią się one natychmiast czy po kilku lub kilkunastu zastosowaniach.

Podsumowując warto dbać o swoje zęby, aby móc pochwalić się pięknym i zdrowym uśmiechem. Aparat zębowy pozwoli wyprostować zęby, a zabieg wybielania dodatkowo wzmocni osiągnięty efekt prostego uśmiechu.

Opublikuj komentarz