Ładowanie

JAK RADZIĆ SOBIE Z UZALEŻNIENIAMI?

JAK RADZIĆ SOBIE Z UZALEŻNIENIAMI?

Uzależnienia to trudna sprawa. Z przeprowadzonych badań wynika, że w dzisiejszych czasach, aż co druga osoba zmaga się z uzależnieniami. Rodzajów uzależnienie jest bardzo wiele. Jednak nie w tym tkwi problem – największym problemem jest znalezienie odpowiedniego sposobu na radzenie sobie z nimi.

NAJWAŻNIEJSZY JEST PIERWSZY KROK

Jeśli nie postawisz pierwszego kroku, niestety nie poradzisz sobie z uzależnieniem. Tym pierwszym, najważniejszym krokiem jest uświadomienie sobie, że jesteś uzależniony. Nie możesz na siłę przekonywać się, że to tylko chwilowy problem. Oszukiwanie siebie jest najgorszym co możesz zrobić. W radzeniu sobie z uzależnieniem, najważniejsza jest szczerość przed samą sobą. Musisz uświadomić sobie, że problem, który Cię dotyczy istnieje, i znaleźć jego powód. Dość często nałóg jest wynikiem czerpania przyjemności w początkowej fazie. Później, jest już niezwykle trudno powstrzymać się i zatrzymać to błędne koło.

UŚWIADOM SOBIE, ŻE MOŻESZ POTRZEBOWAĆ POMOCY

Uświadomienie sobie, że jest się osobą uzależnioną jest najważniejszym krokiem do osiągnięcia sukcesu. Pamiętajcie również, że każdy nałóg jest tak samo poważny. Nie ważne, czy są to problemy z piciem alkoholu, paleniem papierosów czy piciem kawy. Każdy z tych problemów wyrządza ogromne szkody w Twoim organizmie – zarówno psychiczne jak i fizyczne. Wielu, nie zdaje sobie sprawy z tego, co może się wydarzyć. Nie wywołuj w sobie też zbędnego poczucia winy – to nie pomoże Ci wyjść z uzależnienia. Uświadomienie sobie, że masz problem jest ważnym krokiem, który doprowadzi Cię do skorzystania z pomocy specjalistów – terapii, która pomoże Ci wyjść z uzależnienia. Wiele ośrodków, takich  oferuje specjalistyczną pomoc. Nie zawsze samodzielna walka z nałogiem potrafi przynieść zamierzony efekt. Pomoc osoby z zewnątrz i jej wsparcie, pozwoli Ci realnie ocenić skalę problemu. Może okazać się, że czeka Cię sporo pracy – nie zniechęcaj się jednak. Im trudniejsza droga do osiągnięcia sukcesu, tym większa radość, że udało Ci się na niego zapracować. Przełamywanie kolejnych barier, pozwoli Ci nie tylko zwalczyć uzależnienie, ale też może sprawić, że ta praca zmieni Twój charakter. Na lepsze.

Opublikuj komentarz