Wypadanie włosów – klinika transplantacji!

Jeżeli zastanawiałeś się nad wykonaniem przeszczepu włosów – udaj się koniecznie na wizytę do specjalisty. Lekarz od włosów przeanalizuje ich stan i dobierze odpowiedni sposób leczenia.

Czym jest przeszczep włosów?

Przeszczep włosów, to najskuteczniejsza metoda na ich wypadanie czy postępującą chorobę łysienia. Zabieg ten powinien być jednak przeprowadzany w specjalistycznym ośrodku, gdzie występują odpowiednie warunki higieniczno-sanitarne. Klinika transplantacji włosów jest zatem najlepszym wyborem. Dlaczego? Dlatego, że właśnie w klinice znajduje się szereg wykwalifikowanych specjalistów, którzy włosy znają od podszewki.

Przeszczep polega na pobraniu wycinka z tylnej części głowy i przytwierdzeniu go w miejsce pozbawione owłosienia (np. na zakola czy plackowate miejsca łysienia). Jednak jest kilka metod na dokonanie transplantacji włosów. Poniżej zostaną opisane dwie, najczęściej stosowane przez lekarzy a tym samym, najefektywniejsze.

a.  Metoda FUE, czyli przeszczep pojedynczych włosów.
Metoda ta jest najczęściej stosowana i rozpoczyna się od zgolenia włosów z tyłu głowy. Następnie lekarz od włosów, pobiera pojedyncze mieszki włosa przy użyciu mikropunchów. Na końcu zabiegu pojedyncze włoski „przytwierdza się” do wcześniej naciętego, nieowłosionego miejsca.

b.  Metoda STRIP, czyli przeszczep paska włosów.
Metoda ta rozpoczyna się od wycięcia przez lekarza paska włosów z tyłu głowy, w miejscu gdzie występuje ich najwięcej. Fragment ten zwykle ma około 15 cm długości oraz 1 cm szerokości. Z tak pobranego wycinka, lekarz od włosów wycina pojedyncze grafty – fragmenty posiadające od 1 do 3 pojedynczych włosów. Etap końcowy przebiega podobnie do metody FUE – każdy graft umieszcza się w nacięciu nieowłosionego miejsca na głowie.

Obie metody przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym i trwają do kilku godzin, w zależności od stopnia wyłysienia.
Przeszczep włosów jest całkowicie bezpieczny dla pacjentów a efekt widoczny jest po upływie 6 miesięcy od zabiegu.

Trycholog w Katowicach

Jeżeli pacjent zauważa u siebie pierwsze oznaki przedwczesnego łysienia bądź występowania choroby skóry głowy, powinien niezwłocznie udać się do specjalisty. Lekarz od włosów zbada stan skóry głowy pacjenta, przeanalizuje strukturę włosów i cebulek, dobierze odpowiednie metody pielęgnacji lub leczenia.

Trycholog Katowice to osoba, która jest w stanie pomóc każdej osobie, pozbawionej pięknych i zdrowych włosów. Jest niczym magik, który za pomocą „czarodziejskiej różdżki” sprawi, że włosy znów staną się mocne i lśniące – i to bez używania drogeryjnych kosmetyków.

Dowiedz się więcej na stronie kliniki http://www.drturowski.pl/pl/

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *