Przedwczesne porody – co jest ich powodem?

Medycyna z roku na rok robi niesamowite postępy. To co jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się niemożliwe, badania, które były nie do wykonania, dzisiaj są codziennością. Poprawia to nie tylko komfort życia ludzi ze względu na ich fizyczne możliwości, ale i podejście psychiczne do codzienności.

Niestety nadal zdarzają się sytuacje, w których medycyna jest bezradna. Lekarze nie są na przykład w stanie jednoznacznie określić co jest przyczyną wielu przedwczesnych porodów. Nawet ciąża, która przebiega książkowo często kończy się przedwcześnie. Aby zapewnić odpowiednią opiekę wcześniakom na oddziałach patologii noworodków niezbędna jest neurologia. Dzieci muszą być pod stałą kontrolą specjalistów. Jeżeli w ogólnym wywiadzie wynikną nieprawidłowości, to neurolog zleca dodatkowe badania takie jak usg przezciemiączkowe.

Wady fizjologiczne u dzieci

Specjaliści wiedzą na co konkretnie zwracać uwagę i jakie wady mogą występować fizjologicznie u dzieci urodzonych przedwcześnie, a jakie nie powinny występować wcale. Neurolog dziecięcy jest w stanie określić, czy dziecko wymaga cyklicznych wizyt i rutynowych kontroli czy stałej rehabilitacji pod okiem specjalisty. Neurologia jest dziedziną medycyny, która niezwykle szybko się rozwija. Dzięki temu wady mogą być rozpoznawane już w życiu płodowym, co umożliwić może szybką ich diagnostykę oraz wygenerowanie planu działania. Niektóre ze schorzeń można wyeliminować tuż po urodzeniu się dziecka. Czasami z tego powodu poród wywoływany jest wcześniej, aby jak najszybciej usunąć wadę. Każdy neurolog dziecięcy powinien być nauczony odpowiedniego podejścia do specyficznej grupy pacjentów jakimi są dzieci.

Wczesne rozpoznanie

Ważne jest także, aby diagnoza, którą postawi lekarz, była przedstawiona w sposób zrozumiały dla rodziców. Lekarz musi szczegółowo opowiedzieć rodzicom lub opiekunom jakie są dalsze kroki w postępowaniu z chorobą lub schorzeniem. Wiele wad udaje się obecnie wyeliminować bezinwazyjnie, odpowiednimi metodami nowoczesnej medycyny. Czasami wystarczy tylko rehabilitacja. Dlatego też neurologia powinna szczególny nacisk kłaść na diagnostykę dzieci.

Źródło: Prywatna przychodnia Macromedica

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *