Preparaty odchudzające – walka z tłuszczem

Preparaty na odchudzanie tak naprawdę nie istnieją. Wszystkie środki i suplementy, herbatki, tabletki i inne preparaty stosowane w walce z nadwagą, to produkty wspomagające w walce z nadwagą. Nie eliminują one jednak problemu w pojedynkę. Potrzebni im pomocnicy, tacy jak „zdrowa dieta” czy „aktywny tryb życia”. Wśród całej masy preparatów odchudzających znajdziemy zarówno takie, które usuną z naszego organizmu nadmiar wody, takie które ograniczą wchłanianie się tłuszczów, czy takie które na przykład przyspieszą spalanie węglowodanów.

Ograniczamy wchłanianie tłuszczów

Preparaty odchudzające mające ograniczyć wchłanianie tłuszczów są przeznaczone dla tych osób, które stosują dietę bogatą we wszystkie składniki odżywcze, nie ograniczając przy tym tłuszczów. Chcą one funkcjonować tak, jak dotychczas nie zmieniając swoich nawyków żywieniowych. Należy jednak pamiętać, że środki ograniczające wchłanianie tłuszczów ograniczają tez wchłanianie innych ważnych dla naszych organizmów substancji, takich jak witaminy czy składniki mineralne. Powszechnie uważa się, że najlepsze preparaty odchudzające ograniczają wchłanianie tłuszczów nawet o 30% za sprawą na przykład blokowania enzymów odpowiedzialnych za metabolizm tych składników w przewodzie pokarmowym. Wśród najczęściej występujących w preparatach na odchudzanie składników blokujących przemianę tłuszczów odnajdujemy takie jak: błonnik, inhibitory lipazy, kwas hydroksycytrynowy czy kwas lionolowy.

Kryjące się pod tymi tajemniczymi nazwami substancje mają w suplementach diety jedno podstawowe zadanie – nie dopuścić tłuszczu zawartego w pożywieniu do naszego organizmu, albo raczej znacząco ten dostęp utrudnić. Dzieję się to w każdym przypadku w nieco inny sposób, docelowo jednak tłuszcze w sporej części są wydalane z naszego organizmu. Najbardziej popularnym z nich i jednocześnie najbardziej znanym każdemu odbiorcy jest oczywiście błonnik pokarmowy. Jest to jednocześnie substancja bardzo zdrowa, co zostało wielokrotnie potwierdzone rożnego rodzaju badaniami, gdyż w ograniczonych ilościach ma ona faktycznie zbawienny wpływ na prace całego przewodu pokarmowego.

Wśród szerokiej gamy suplementów diety, preparaty zawierające te, wyżej wymienione składniki, przeznaczone są dla osób, które nie chcą przechodzić na żadną restrykcyjną dietę, ale chciałyby jednocześnie trochę schudnąć. Efekty zatem nie będą spektakularne, ponieważ jak wiadomo skuteczna dieta odchudzające musi łączyć w sobie wiele niezależnych od siebie czynności związanych z ogólnymi zmianami w życiu. Zaleca się tutaj oczywiście również aktywność fizyczną.

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *