Prawdy i mity dotyczące herbaty

Na temat wielu produktów krążą prawdy i mity. Tak samo jest w przypadku herbaty. Niezaprzeczalnym faktem jest to, że ma ona szerokie grono miłośników. Nie może się z nią równać nawet kawa, chociaż wydawać by się mogło, że spożywamy jej równie dużo.

Herbata z pewnością ma szereg właściwości, które wykazują działanie prozdrowotne. Jednak większość z nas pije ją ze względu na smak. Nie zastanawiamy się, w jaki sposób na nas wpływa. A ty, jesteś ciekaw?

Co jest prawdą, a co mitem?

Większość ludzi uważa, że parzenie herbaty zamkniętej w torebce przebiega nieco inaczej. Nie jest to prawdą! Czas parzenia nie ulega zmianie. Zawsze powinien być taki sam. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z herbatką ekspresową, czy z pełnowartościowym suszem.

Nazwa „herbata ekspresowa” nie wskazuje wcale na szybszy czas parzenia! Wiele osób myśli także, że z herbaty parzonej za długo wytrącają się szkodliwe dla zdrowia związki. To bzdura!

Podczas zbyt długiego zaparzania możemy stracić jedynie część walorów smakowych, jednak nie jest to w żaden sposób szkodliwe. A może zastanawiasz się, czy prawdą jest stwierdzenie, że liście herbaty zielonej można parzyć wielokrotnie?

Tak, można! Pamiętaj jednak o wydłużaniu czasu parzenia kolejnych naparów. Masz dziecko i nie wiesz, czy herbata mu nie zaszkodzi? Muszę cię zmartwić! Herbaty nie powinno się podawać dzieciom. Mowa oczywiście o herbacie czarnej.

Jeśli jednak twoje dziecko ją uwielbia, możesz przygotować mu słaby napar z dodatkiem cytryny albo sięgnąć po herbatki owocowe! Martwisz się, bo kiedyś przeczytałeś artykuł, w którym było jasno napisane, że herbata odwadnia? Nic bardziej mylnego! Herbata doskonale nawadnia organizm, a do tego minimalizuje ryzyko wielu chorób. Zatem pij ją! Na zdrowie!

Która herbata będzie najlepsza?

Większość ludzi pija herbatę czarną. To najbardziej popularna odmiana. Można ją znaleźć w każdym sklepie, przy czym nie jest droga. Jeśli jednak zależy ci na tym, aby mieć pewność, że została ona pozyskana w odpowiedni sposób i ma najwyższą jakość, warto poszukać gdzie indziej.

Zastanawiasz się gdzie? Dam ci dobrą radę! Idealne pod względem smaku i aromatu herbaty znajdziesz na www.herbatazcejlonu.pl! To doskonały wybór. Przekonaj się już dziś!

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *