Poker Karaibski – jak grać?

Chyba nie ma kasyna, w którym nie moglibyśmy rozegrać kilku partii znanej odmiany pokera jaką jest Poker Karaibski. To gra ciesząca się niesłychanie dużą popularnością, dzięki prostym, ale ciekawym zasadom rozgrywki, a także szansy na niebotyczne wygrane, która jest wiele większa niż w przypadku innych odmian pokera.

Również kasyna internetowe chętnie na swoich stronach umieszczają dla nas możliwość zagrania w tą odmianę pokera.

Rozgrywka

Sam poker daje możliwość zagrania w grupie od 3 do 5 osób. Gracze zasiadają naprzeciw krupiera, który również bierze udział w rozgrywce. Do gry potrzebujemy standardowej talii 52 kart. Naszym celem nie będzie pokonanie innych graczy, a krupiera, co sprawia że gra daje naprawdę spore szanse na zarobek. Zwłaszcza, że w jej przypadku krupier nie będzie posiadał nam nami specjalnej przewagi. Wiele kasyn używa tak zwanego jackpota, by dodatkowo urozmaicić rozgrywkę. Jackpot pojawia się również w przypadku kasyn internetowych. Jest to nic innego jak bonusowa i skumulowana pula, o którą również będziemy mogli zagrać. Chcąc zagrać o skumulowaną pulę, jaka uzbierała się w czasie naszej rozgrywki będziemy musieli wpłacić odpowiednią sumę pieniędzy i postawić ją na pole Jackpot. W przypadku większości kasyn zarówno sama pula jackpota, jak również koszt jej obstawienia jest ustalany i sztywno się go trzymamy w czasie rozgrywki.

Przed rozdaniem kart obstawiamy obowiązkowe pole „Ante” – to pole zakładu obowiązkowego. Robimy to nie widząc jeszcze swoich kart. Następnie decydujemy o obstawieniu Jackpota i rozpoczyna się zabawa. Każdy gracz na kolejnym etapie otrzymuje zakryte karty dla siebie, a krupier odsłania dla wszystkich jedną ze swoich.

Przykładowe wypłaty

Wypłaty są zawsze zgodne z tabelą zysków konkretnego kasyna. Zazwyczaj kasyna ich nie zmieniają zbyt często, a więc grając w jednym z nich szybko nauczymy się, ile możemy zarobić na poszczególnych kombinacjach kart wyższych niż kombinacja krupiera. W każdym przypadku jednak wypłata jest ściśle określana przez tabelę i niezmienna w trakcie rozgrywki.

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *