Pękające pięty. Czy da się je opanować?

Pękające pięty to niestety często lekceważona dolegliwość, ale może mieć naprawdę bardzo duży wpływ na nasze zdrowie, dlatego warto wiedzieć, jak sobie z nimi poradzić i w jaki sposób poprawić stan naszej skóry.

Czym grożą nam pękające pięty?

Każde skaleczenie, pęknięcie lub inne formy uszkodzenia naskórka mogą być dla nas potencjalnie niebezpieczne, ponieważ skóra stanowi barierę przed różnego rodzaju drobnoustrojami, które zagrażają naszemu zdrowiu. Właśnie dlatego, problem pękających pięt nie powinien być przez nas zbywany machnięciem ręki. Wręcz przeciwnie, należy zrobić wszystko, żeby go wyeliminować. W tym celu w swojej domowej apteczce warto mieć specjalistyczny krem na pękające pięty i używać go zgodnie z zaleceniami producenta. Tego rodzaju kosmetyki zazwyczaj mają silnie nawilżające właściwości, dzięki czemu zwiększają elastyczność naskórka. Warto też przyjrzeć się temu, jakie buty i skarpetki nosimy.

Dlaczego pękające pięty powinien leczyć podolog?

Mając świadomość, że popękane pięty stanowią dla nas zagrożenie, nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości, że ich leczeniem musi zająć się podolog. Specjalista w tej dziedzinie posiada odpowiednie kwalifikacje i narzędzia, dzięki którym będzie mógł bezpiecznie oczyścić stopy z warstwy zrogowaciałego naskórka. Trzeba być jednak przygotowanym na to, że w niektórych sytuacjach leczenie pięt może potrwać dłużej i wówczas koniecznością będzie kilkakrotnie odwiedzić gabinet podologiczny. Absolutnie nie należy eksperymentować samodzielnie w domu, ponieważ: po pierwsze, nie dysponujemy niezbędnym sprzętem, po drugie możemy bezwiednie pogorszyć stan naszych pięt, a po trzecie ciężko będzie nam zachować niezbędne standardy higieny.

Osoby, które mają problem z pękającymi piętami powinny skupić się na codziennej higienie. Warto też zainwestować w wysokiej jakości obuwie, które zostało wykonane z materiałów umożliwiających bezproblemowy przepływ powietrza. Co sprawia, że nasze pięty pękają? Możliwych powodów jest wiele: od zbyt dużej wagi, po cukrzycę. Warto więc poświęcać swoim piętom nieco więcej uwagi, wiedząc, że ich pękanie może stanowić zagrożenie zdrowotne.

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *