Odtruwanie przez masowanie

Wszystko na temat refleksoterapi

Praca, stres, ciągłe dążenia do osiągnięcia sukcesu, rodzina i problemy często stają się codziennością wielu ludzi. Wolne chwile poświęcamy na odpoczynek i odsypianie nieprzespanych nocy. Zdarza się, również, że poświęcamy te chwile dla bliskich chcąc spędzić z nim trochę czasu.

W tym biegu często zapominamy o sobie. Nasze zdrowie i samopoczucie “spychamy” na drugi plan zapominając o dobru własnym. Trzeba jednak pamiętać, że nasze zdrowie jest ważne i trzeba o nie regularnie dbać.

Masaż jest niesamowitą metodą na odstresowanie i relaks. Spięte mięśnie i częste problemy z kręgosłupem można łatwo zniwelować dzięki tej metodzie terapii. Jest wiele rodzai masażu. Zależy to głównie od miejsca bólu, techniki i rodzaju. Ponadto odkryto, że masaż ma wpływ na regenerację narządów wewnętrznych.

Refleksoterapia

Korzenie Refleksoterapi sięgają aż do Chin. To właśnie tam 5 tys. lat temu, odkryto zbawienny wpływ na leczenie różnych schorzeń przez masaż lub ucisk. Naukę tą, kontynuował znany amerykański masażysta Eunice Ingham, który poświęcił się badaniom które skupiały się na zbawiennym wpływie masażu stóp. Terapia opisana przez masażystów polegała na ucisku stref refleksowych, które odpowiadały za wiele funkcji w pracy organizmu.

Odtruwanie za pomocą refleksoterapi

Refleksoterapia przerodziła się po pewnym czasie w Refleksologię, czyli naukę zajmującą się masażem stref refleksowych. Na całym świecie, również w Polsce, znajduje się wiele szkół zajmujących się tą dziedziną. Coraz częściej również masażyści specjalizują się w tej dziedzinie.

Na czym polega zabieg?

Specyfika tego rodzaju masażu polega głównie na wywiadzie specjalisty. Jest on ważny, ponieważ trafiona diagnoza, jest połową sukcesu terapi, a złe rozpoznane może niekiedy prowadzić do komplikacji, lub też zwyczajnie, masaż może być nieskuteczny. Dlatego też pierwsza wizyta u masażysty powinna rozpocząć się od rozmowy na temat dolegliwości lub chorób, które pojawiły się w przeszłości lub dotyczą stanu na dzień dzisiejszy.

Sam zabieg trwa około godziny i polega na nieprzypadkowym uciskaniu receptorów, które odpowiadają poszczególnym organom wewnętrznym. Tego typu masaż oddziałowuje na wiele stref naszego ciała. Dzięki temu działa leczniczo szczególnie na nadciśnienie, bóle głowy, problemy związane z tarczycą, sercem i wiele innych.

Odtruwanie

Refleksoterapia to rodzaj masażu, który ma wiele wspólnego z detoxem. Poprzez ucisk pobudza się organizm do oczyszczania się i regeneracji. Organizm “zachęcany” jest do wydalania nagromadzonych toksyn, które zalegając w naszym ciele powodują wiele infekcji. Dlatego też ważne jest, aby stopień toksyn w organizmie nie przekraczał normy.

Bardzo często się zdarza, że organizm pozbywając się złych toksyn, reaguje obronnie przez co może pojawić się wysypka, trądzik lub swędzenie stóp. Jednak takie objawy są przejściowe, a pacjenci którzy korzystają z takich zabiegów odczuwają ulgę i pozbywają się stresu po pierwszej wizycie. Zrelaksowanie ciało uspokaja się, a spokojna atmosfera i czas na wyciszenie w Salonie Anlaya Spa pomaga odzyskać kondycję psychiczną.

Wiedza czerpana z chińskich tradycji nie ma na celu zaprzeczanie teoriom tradycyjnej medycyny. Każdy ma wybór. Nie jest ważne czy wierzy w teorię ucisku refleksów, czy nie. Nie można jednak zaprzeczyć, że ta metoda przynosi efekty i z całą pewności pomaga odzyskać spokój i równowagę.  Czas poświęcony dla siebie nigdy nie będzie czasem zmarnowanym.

Więcej na temat refleksoterapii na stronie:

http://www.anlaya.pl/masaze/refleksologia-odtruwanie

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *