Odchudzanie przy kawie

Przyspieszony metabolizm, szybsze spalanie tkanki tłuszczowej czy działanie oczyszczające to tylko niektóre z cudownych właściwości zielonej kawy. Ogromną popularność zyskała dzięki skutecznemu działaniu na nasz organizm, regulując nie tylko wagę, jak również dobre samopoczucie. Czy w tym wypadku, wyjście na „małą czarną” będzie zastępowane „małą zieloną”?

Poranek bez filiżanki kawy to dla większości ludzi dzień nie kompletny. Kawa z rana rozbudzi i zmotywuje do działania, spożywana w ciągu dnia umili wolne chwile spędzone wśród przyjaciół czy w samotności. Negatywne właściwości kawy już dawno zostały obalone, a wręcz przeciwnie, stosowanie tej używki ma zapewnić lepsze funkcjonowanie organizmu, dzięki licznym zdrowotnym właściwościom. Co ma w sobie zielona kawa, że na jej punkcie oszalały gwiazdy Hollywood?

Zielona kawa to nic innego, jak zwykła kawa, którą ominął proces palenia. Dzięki temu jej ekstrakt zawiera kwas chlorogenowy, a to właśnie jemu zawdzięczamy lecznicze walory. Zwany inaczej ACG to antyoksydant, który neutralizując wolne rodniki działa oczyszczająco i przeciwutleniająco; opóźnia procesy starzenia się. Główną jego zasługą jest jednak regulacja metabolizmu węglowodanów. Dzięki temu przyswajane cukry nie są tak łatwo wchłaniane, ponieważ organizm jest zmuszony do korzystania z zapasów tkanki tłuszczowej. W efekcie masa ciała ulega redukcji, a tym samym zmniejsza się. To najbardziej pożądany efekt dla wszelkich kuracji odchudzających, dlatego zielona kawa zyskała tak wielu zwolenników. Można spożywać ją zarówno w formie naparu ze zmielonych ziaren czy suplementów, które zawierają ekstrakty na bazie kwasu cholorogenowego. Bowiem proces technologiczny wytwarzania zielonej kawy niweluje niemal całkowicie jej aromat, dlatego tabletki na bazie wyciągu liści kawowca to ciekawa alternatywa dla prawdziwych kawoszy. Rynek kosmetyczny równie skutecznie wykorzystuje cudowne właściwości tej kawy, dlatego powstało wiele kosmetyków o działaniu wyszczuplającym czy przeciwcelulitowym.

Podsumowując, spożywanie zielonej kawy może zdecydowanie pomóc w walce z nadprogramowymi kilogramami. Istotne jest to, że przeprowadzona analiza nie wykazała żadnych skutków ubocznych, dlatego stosowanie naparu czy tabletek jest całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia. Pamiętajmy, że o uzyskaniu efektu decyduje przede wszystkim nasza wytrwałość. Połączenie składowych, jakimi jest prawidłowa dieta, regularne ćwiczenia fizyczne a także naturalna suplementacja zieloną kawą z pewnością przyniesie upragnioną sylwetkę.

Dietmap – sprawdź jak skutecznie schudnąć stosując prawidłowo zbilansowaną dietę!

Jedna Odpowiedź

  1. Martyna 15 stycznia 2016 Odpowiedź

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *