Nauka języka angielskiego z filmów – czy jest możliwa?

Nauka języka angielskiego może odbywać się w różny sposób. Jedną z popularnych metod, polecaną przez wielu specjalistów jest oglądanie filmów w oryginalnym języku, bez napisów i lektora. Czy to skuteczna metoda nauki?

Nauka staje się przyjemnością

Specjaliści z wielu szkół językowych, m.in. z lincoln.edu.pl przekonują, że najlepsze efekty z nauki języka angielskiego można uzyskać tylko wtedy, jeżeli sprawia to uczniowi przyjemność. Zmuszanie się do nauki zwykle odbywa się bez żadnych pozytywnych efektów. Uczeń zapamiętuje słówka, a następnie o nich zapomina. Natomiast, jeżeli będzie zdobywał wiedzę w sprzyjających dla siebie warunkach i przy użyciu dostosowanej do jego potrzeb metody, na pewno zyska dużo więcej. Dlatego nauka języka angielskiego poprzez oglądanie filmów i seriali jest tak popularna.

Polecana jest przede wszystkim osobom, które są fanami zagranicznych produkcji. Dużo łatwiej będzie przekłuć naukę języka w nawyk, jeżeli będzie się to wiązało z oglądaniem ulubionych filmów i seriali pojawiających się w regularnych odstępach czasu. Kilka razy w tygodniu będzie się zasiadało przed laptopem lub telewizorem i oglądało nowe produkcje. Warto mieć w zanadrzu kilka seriali oraz filmów. Dzięki temu nauka języka angielskiego nie skończy się wraz z sezonem danej produkcji. Taki rytm nauczania pozwala na ograniczenie czasu bez języka obcego praktycznie do minimum.

Możliwość poznania żywego języka

Ucząc się języka angielskiego poprzez oglądanie filmów, można będzie poznawać potoczne zwroty, używane na co dzień przez mieszkańców danego kraju. Jeżeli uczysz się angielskiego od wielu lat masz świadomość, że język angielski obecny w podręcznikach szkolnych, a ten, którym posługują się zwykli ludzie znacznie się różni. Na co dzień nikt nie używa formalnych form. Każdy skraca wypowiedzi i stara się wypowiadać w jak najbardziej swobodny sposób. Tego właśnie nauczysz się oglądając filmy i seriale po angielsku, bez lektora oraz napisów. Obecnie dostępność do takich materiałów jest bardzo duża. W związku z tym nic nie pozostaje, jak tylko uczyć się angielskiego.

>

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *