Krem na naczynka poprawi wygląd twojej cery

Tak zwane pajączki na skórze twarzy, nieestetyczny i niekontrolowany rumieniec, zaczerwienienia na policzkach, które trudno ukryć… To najpewniej rozszerzone naczynka krwionośne. Można temu w pewnym stopniu zapobiegać, wzmacniając je odpowiednimi preparatami od wewnątrz, ale także skutecznie maskować, stosując dobrze dobrane do takiej cery kosmetyki, szczególnie właściwy krem na naczynka…

Cera naczynkowa jest jedną z najbardziej wymagających i trudnych w pielęgnacji. Właśnie ze względu na widoczne na skórze naczynka, wymaga ona specjalnego traktowania i kosmetyków.

Dlaczego niektórzy mają taką cerę?

Osłabione, rozszerzone i pękające naczynka to najczęściej po prostu cecha genetyczna, szczególnie widoczna u osób o cienkiej i suchej skórze. Ujawnia się ona zazwyczaj po okresie dojrzewania – w wieku około 20 lat. Cera naczynkowa nie jest chorobą, nie da się więc jej „wyleczyć”. To efekt indywidualnych tendencji organizmu wpływających na taki, a nie inny wygląd skóry, ale efekt ten może być bardziej nasilony, jeżeli wzmacniają go dodatkowo niekorzystne czynniki zewnętrzne. Czego zatem trzeba unikać, mając cerę naczynkową?

Co jest niewskazane w przypadku cery naczynkowej?

Aby nie pogłębiać problemu, lepiej nie narażać skóry naczynkowej na zbyt wysoką oraz zbyt niską temperaturę. Źle działa na nią zarówno wystawianie na słońce czy wizyta w saunie lub solarium albo nawet kontakt ze zbyt ciepłą wodą, jak i przebywanie na mrozie i / lub silnym wietrze czy mycie twarzy w bardzo zimnej widzie. Nieodpowiednia dieta także ma wpływ na wygląd cery. Skóra naczynkowa „nie znosi” kwaśnych i ostrych potraw, alkoholu, a nawet kawy i herbaty. Niestety, nie bez znaczenia są też czynniki emocjonalne. Stres czy nawet zwykła ekscytacja powodują zwiększenie widoczności naczynek i nieładne zaczerwienienie twarzy. Dobrze więc unikać – o ile to możliwe – takich sytuacji. Nie pomaga też zmęczenie i brak snu, które dość spektakularnie odbijają się na cerze naczynkowej.

Jak pielęgnować cerę naczynkową?

 • Nigdy do mycia twarzy nie używać mydła, które powoduje zazwyczaj zbytnie wysuszenie skóry. Regularnie stosować preparaty myjące przeznaczone specjalnie do cery naczynkowej lub alergicznej (delikatne mleczka albo płyny micelarne). Myć skórę wyłącznie w letniej wodzie – i to najlepiej przegotowanej lub mineralnej.
 • Chronić skórę przed działaniem różnych warunków atmosferycznych (promienie UV, wysoka i niska temperatura powietrza, wiatr etc.) poprzez nakładanie na twarz kremów ochronnych zarówno zimą, jak i latem.
 • Raz na kilkanaście dni warto zrobić piling, ale koniecznie enzymatyczny, a nie mechaniczny, który dla skóry naczynkowej jest znacznie mniej korzystny.
 • Zażywać doustne preparaty zawierające witaminę C oraz diosminę wzmacniającą i uelastyczniającą naczynia krwionośne.
 • Dla zamaskowania zaczerwienienia używać podkładu lub sypkiego pudru mineralnego oraz zielonych korektorów, które najlepiej przykrywają tzw. pajączki na skórze.
 • Rano i wieczorem stosować krem na naczynka.

Jak działa i co powinien zawierać dobry krem na naczynka?

Kupując krem na rozszerzone naczynka, trzeba zwrócić uwagę na skład preparatu. Aby kosmetyk był skuteczny i rzeczywiście poprawiał kondycję oraz wygląd skóry twarzy powinien w tym przypadku koniecznie zawierać między innymi witaminy, ale nie tylko. Oto lista dobroczynnych dla skóry naczynkowej składników takiego kremu…

 • Witamina C, która wzmacnia rozszerzone naczynka, zapobiegając ich rozszerzaniu oraz redukuje zaczerwienienie skóry.
 • Witamina E, zwana witaminą młodości, która poprawia wygląd skóry i przeciwdziała także zakrzepom.
 • Witamina K regulująca krzepnięcie krwi.
 • Witamina PP, która przyczynia się do uszczelniania naczyń krwionośnych.
 • Wyciąg z kasztanowca działający na skórę tonizująco i antybakteryjnie, a także przeciwobrzękowo.
 • Miłorząb japoński uelastyczniający naczynka i ujędrniający skórę twarzy.
 • Nagietek, który ma właściwości bakteriobójcze i zmniejsza kruchość naczyń oraz przyspiesza gojenie się ran na skórze.
 • Wyciąg z oczaru wirgiliskiego kojącego dla cery naczynkowej i chroniącego naczynia krwionośne przed uszkodzeniami.
 • Korzeń lukrecji łagodzący zaczerwienienie skóry i wzmacniający drobne naczynka.
 • Ruszczyk kolczasty, który zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych, redukuje obrzęki i dobrze pobudza mikrokrążenie.
 • Arnika górska łagodząca obrzęki i wzmacniająca ścianki naczynkowe.
 • Wyciąg z kwiatów mirtu obkurczający naczynia krwionośne.
 • Algi morskie, które zapewniają cerze odpowiednie odżywienie i nawilżenie, ujędrniając skórę i zmniejszając przy tym widoczność „pajączków”.

Oczywiście nie każdy krem na naczynka musi zawierać wszystkie wyżej wymienione składniki, ponieważ działanie niektórych z nich się dubluje. Warto jednak wiedzieć, czytając etykietkę kremu, który element jak działa na skórę i po co jest umieszczony w składzie danego kosmetyku.

Formuła większości kremów na naczynka opracowana jest w taki sposób, aby preparat jednocześnie wzmacniał naczynia krwionośne i – dzięki naturalnemu zielonemu barwnikowi – maskował nieładne efekty na skórze twarzy spowodowane przez osłabione, rozszerzone i pękające naczynia. Zazwyczaj także kosmetyki z takiej linii mają też właściwości mocno nawilżające.

Co oprócz kremu na naczynka?

Regularne stosowanie dobrze dobranych do cery naczynkowej kosmetyków to podstawa. Można jednak również – niejako równolegle – wypróbować działanie wybranych zabiegów kosmetycznych, dzięki którym udaje się niekiedy zmniejszyć widoczność nieestetycznych, rozszerzonych naczyń krwionośnych i zaczerwienienia na skórze twarzy. Najczęściej poleca się w takim przypadku elektrokoagulację, laseroterapię lub skleroterapię. Każda z tych metod polega na zamknięciu i / lub eliminacji rozszerzonych albo popękanych naczynek krwionośnych.

Dowiedz się więcej na temat doboru kremu na naczynka na : http://wylecz.to/pl/uroda/kosmetyki/krem-na-naczynka.html

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *