Jak tanio kupić perfumy

Perfumy damskie

Ludzie od zawsze kochali zapachy, kochali wąchać kwiaty, kochali zapach ogniska. Wyczuwali zapach płci przeciwnej, który pozwalał dobierać się w pary. Zapach towarzyszył też ludziom w starożytnym okresie rozkwitu cywilizacji. Na przykład w czasie mezopotamskich rytuałów religijnych używano wonnych kadzideł. Co jeszcze warto wiedzieć o zapachach i jak tanio kupić perfumy damskie oraz męskie? A może unisex?

Kto wymyślił destylację?

To właśnie w Mezopotamii mieszkał pierwszy perfumiarz Tapput. A ludzie kąpali się w aromatycznych olejkach. Jednak już w starożytnym Egipcie perfumami zajmowali się raczej kapłani, a pachnidła stosowano głównie w celach religijnych. Ludzie perfumowali się olejkami nadając swemu ciało specyficzny zapach, który miał uczynić ich ciała bardziej sakralnymi i przybliżyć do bóstw. Moda na perfumy przywędrowała wkrótce do Europy. Najpierw do Rzymu, a następnie do Grecji. Wkrótce rozpowszechnił się wśród zwykłych ludzi trend na ładne zapachy. Modne stało się perfumowanie ciała wonnymi olejkami kwiatowymi. Perfumowano również ubrania, mieszkania, a nawet zwierzęta. Z kolei najlepiej sytuowani Rzymianie mogli pozwolić sobie na sypianie w łożach udekorowanych płatkami pachnących róż. A jednak dopiero muzułmanie nauczyli się pozyskiwać perfumy metodą destylacji, tworząc specjalny aparat, który ułatwiał produkcję eterycznych olejków. Niestety, średniowiecze przyniosło zakaz perfumowania. Spryskiwano nimi zaledwie miejsca sakralne. Rozkwit perfumiarstwa nastąpił dopiero w XIX wieku, kiedy zaczęto wykorzystywać do produkcji zapachów środki syntetyczne. Perfumy damskie i męskie nie były już tak drogie, a w XX wieku rozpowszechniły się wśród klasy średniej.

Drogerie internetowe i zapachy marzeń opinie

XXI wiek to rozwój internetu i drogerii internetowych, dzięki którym perfumy stały się jeszcze bardziej powszechne. I co za tym znacznie tańsze, bo drogerie online nie ponoszą kosztów utrzymywania pracowników i sklepów stacjonarnych. Zawsze też można zapolować na wyprzedaże i to oryginalnych markowych perfum. A jednak trudno odnaleźć metodą prób i błędów swój ulubiony perfum. W zwykłej perfumerii są próbki, ale trudno psikać się nimi wszystkimi, a poza tym zapach ujawnia się na ciele dopiero po jakimś czasie. Trzeba by spędzić w perfumerii kilka godzin na testowaniu zapachów. Z kolei drogerie internetowe mają to do siebie, że przez monitor raczej nie można poczuć woni perfum damskich. Przynajmniej w obecnym czasie. Stąd wymyślono specjalne miejsca w internecie jak zapachy marzeń opinie. Specjalne wątki olfaktoryczne to świetna rzecz, bo można np. po opisie rozpoznać ulubione cechy swojego zapachu i znaleźć swój ulubiony zapach marzeń – opinie o nim. Na przykład niektórzy lubią perfumy z tzw. długim ogonem, a jeszcze inni preferują zapachy bardzo głębokie. Lub przeciwnie – lekkie i świeże. Są też tacy, którzy wolą perfumy unisex, czyli nie dedykowane ani kobietom ani mężczyznom. Perfumy unisex są trans-płciowe.

Dobór zapachu do osoby

Dzięki wątkom z opiniami możemy dobrać idealny zapach do swojej osobowości. Na przykład lekkie i świeże perfumy damskie są zalecane dla kobiet, które lubią sportowy tryb życia, a kwiatowe dla romantyczek. Zapach powinno dobrać się do okazji i miejsca pracy. Jeśli pracujesz w niewielkim pomieszczeniu biurowym to wiedz, że zapach tutaj rozchodzi się intensywnie, więc raczej wybierz lekki perfum. Z kolei jeśli pracujesz z klientem, zrezygnuj z niszowych perfum, bo są one zazwyczaj dosyć kontrowersyjne i nie każdy może je lubić. Podczas konferencji biznesowych unikaj słodkich akordów, na przykład waniliowych, bo możesz być uznana za infantylną. Na randkę pasuje zapach kwiatowy, a najlepiej orientalny – pobudzający zmysły i wyobraźnię. Tajemniczy charakter podkreśli kardamon i magnolia, a romantyzm słodki jaśmin. Na wieczór pasują ciężkie nuty piżma i drzewa sandałowego, a na dyskotekę niszowe nuty albo intensywne, jak Chanel No 5 czy Euphoria CK.

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *