Jak przygotować herbatę z mięty?

Doskonale orzeźwia i ma prozdrowotne właściwości – herbata z mięty to jeden z tych napojów, który zna chyba każdy z nas. Możemy zakupić ją w sklepie, ale również możemy przygotować ją samodzielnie. Jak to zrobić?

Liście mięty posiadają szereg pozytywnych właściwości. Zawierają między innymi olejek miętowy, kwas askorbinowy, karoten, rutynę oraz inne wartościowe składniki. Dzięki olejkowi miętowemu produkty z mięty mają tak świeży, orzeźwiający zapach.

Właściwości zdrowotne mięty

Napary z mięty wpływają pozytywnie na działanie układu pokarmowego – zwiększają wydzielanie soku żołądkowego, żółci, usprawniają pracę jelit. Rekomendowane są przede wszystkim u osób mających trudności trawienne, w schorzeniach dróg żółciowych, wątroby, jako środek wiatropędny.

Olejek miętowy używany jest jako środek odkażający, uspokajający, może być używany przy nieżytach górnych dróg oddechowych.

Przepis na herbatę z mięty

Domowa herbata z mięty jest pyszna i bardzo zdrowa – doskonale chłodzi i nadaje się jako dodatek do różnych dań w ciągu całego dnia.

Do przygotowania takiej herbaty będziemy potrzebowali świeżej mięty – zwykle wystarczy od 10 do 15 listków w zależności od tego, jakiej intensywności oczekujemy. Na taką ilość listków będziemy potrzebowali też pół litra wody.

Miętę umieszczamy w garnku i zalewamy podaną ilością wody. Gdy woda się zagotuje, zmniejszamy ogień i gotujemy jeszcze przesz kilka minut. Tak przyrządzoną herbatę możemy podawać gorącą albo z kostkami lodu. Dla ładniejszego wyglądu możemy też zostawić kilka gałązek mięty w dzbanku.

Herbata miętowa ze sklepu – łatwiej i szybciej

Jednak nie każdy z nas ma pod ręką liście mięty – nie kupimy ich w każdym sklepie. Alternatywnym rozwiązaniem jest wtedy herbata z mięty zakupiona w sklepie. Możemy znaleźć ją jako pakowaną w torebki albo liściastą. Jest łatwiejsza w przyrządzeniu i ma takie same właściwości.

W sprzedaży znajdziemy też specjalne syropy z miętą, na przykład od firmy Herbapol. To doskonały dodatek do herbaty oraz wody, który także korzystnie wpływa na pracę żołądka i jelit, zmniejsza wzdęcia i uczucie pełności. Stanowi bardzo dobry, całkowicie naturalny suplement diety dla osób w każdym wieku.

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *