Jak pozbyć się toksyn z organizmu?

W obecnych czasach, do zanieczyszczeń organizmu toksynami dochodzi bezustannie. Wszakże, niebezpieczne związki są wszechobecne. Toksyny znajdują się w powietrzu, wodzie, glebie oraz pożywieniu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że brak regularnej detoksykacji może wiązać się z poważnymi defektami narządów wewnętrznych.

Jak oczyścić organizm z toksyn?

Obecność toksyn w organizmie to stan naturalny. Za usuwanie i pozbywanie się szkodliwych związków odpowiedzialne są między innymi: nerki, wątroba oraz jelita. Niestety, nie są to narządy samowystarczalne. Ich pracę należy wspomagać.

Sposobów na detoksykację jest kilka, w dzisiejszej publikacji pragniemy zestawić dwa najpowszechniej stosowane rozwiązania, a mianowicie: diety oczyszczające oraz suplementy.

Dieta oczyszczająca organizm – zalety i wady

Oczyszczanie organizmu przy wykorzystaniu specjalistycznych jadłospisów jest zdecydowanie najczęściej realizowaną formą detoksykacji. Czy aby na pewno słusznie? Czy dieta oczyszczająca jest skuteczna?

Co do skuteczności takich jadłospisów – nie ma żadnej dyskusji. Silny detoks w postaci diety głodówkowej to rozwiązanie, które przynosi efekty w postaci wydalenia większości szkodliwych związków z organizmu. Jest jednak jedno „ale”, a mianowicie: diety oczyszczające nie są rozwiązaniem, które można określić mianem bezpiecznych. Wszakże, poprzez głodowanie organizmu doprowadzamy do znacznego osłabienia, co może nieść za sobą poważne konsekwencje zdrowotne.

Więcej – dieta oczyszczająca, może skutkować spowolnieniem przemiany materii (organizm dostosowuje tempo przemiany do niewielkiej liczby otrzymywanego pożywienia), co skutkuje tzw. efektem jojo.

Suplementy diety na oczyszczanie organizmu – zalety i wady

Skuteczność suplementów diety wspomagających procesy detoksykacyjne organizmu jest różna. Nie mniej jednak, istnieją preparaty, które skutecznością nie odbiegają od diet oczyszczających. Z całą pewnością do tego grona można zaliczyć błonnik witalny.

Błonnik witalny to rozwiązanie, które nie tylko cechuje wysoka skuteczność, ale także pełne bezpieczeństwo stosowania. Potwierdzeniem tych słów są chociażby zalecenia WHO (Światowej Organizacji Zdrowia), która sugeruje spożywanie błonnika w wysokości od 20 do 40 gram dziennie.

Błonnik witalny jest środkiem, który nie tylko wspomaga pracę jelit, wątroby i nerek. Oddziałuje także na cały system trawienny – usprawnia metabolizm i spowalnia rozkład węglowodanów, przez co z powodzeniem jest wykorzystywany jako preparat wspomagający odchudzanie. Środek ten nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Jego stosowanie jest bardzo wygodne (1-2 razy dziennie należy rozpuścić preparat w wodzie i wypić).

Trudno doszukiwać się jakichkolwiek wad tego rozwiązania. Jedną z nich mogą być wysokie koszty (około 50-150złotych za miesięczny zapas). Nie mniej jednak, środek ten z całą pewnością warty jest swojej ceny.

Na szczególną rekomendację zasługuje FibreSelect – jeden z najefektywniejszych środków detoksykacyjnych.

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *