Jak odmłodzić twarz zabiegami kosmetycznymi?

Z wiekiem skóra twarzy wiotczeje, pojawiają się na niej zmarszczki i coraz liczniejsze przebarwienia, a cera staje się ziemista – to zresztą tylko niektóre oznaki upływającego czasu. Ten całkowicie naturalny proces można zarówno przyspieszyć, np. paląc papierosy czy nadmiernie się opalając, jak i znacznie spowolnić, w czym nieocenioną rolę odgrywają różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne.

Do najpopularniejszych należą te, których celem jest intensywne złuszczanie wierzchnich warstw naskórka, tak by odsłonić znajdującą się pod nimi świeżą, promienną skórę, spłycić zmarszczki i pobudzić położone głębiej komórki do regeneracji. Można to osiągnąć m.in. dzięki peelingowi chemicznemu lub wykonanemu z udziałem kwasów, jak również w sposób mechaniczny, czyli np. przez mikrodermabrazję.

Ultradźwięki i laser

Za młodzieńczą sprężystość skóry odpowiedzialne są przede wszystkim kolagen i elastyna, których produkcja w skórze z wiekiem niestety maleje. Da się ją jednak zastymulować, wykorzystując naturalne mechanizmy naprawcze organizmu. Polega to w dużym skrócie na wywołaniu w kontrolowany sposób mikrouszkodzeń, co w efekcie prowadzi do przebudowy skóry, a tym samym poprawy jej jędrności. Można to zrobić np. skoncentrowaną wiązką fal ultradźwiękowych lub energią cieplną lasera. Ten ostatni, w zależności od zadanych parametrów, jest też w stanie precyzyjnie poradzić sobie z konkretnymi problemami, takimi jak przebarwienia, pękające naczynka czy blizny.

Botoks i kwas hialuronowy

Możemy też zdecydować się na nieco bardziej inwazyjne zabiegi, jakie oferuje medycyna estetyczna. Z każdym rokiem zyskują one na popularności. I chodzi tutaj nie tylko o ostrzykiwanie twarzy toksyną botulinową (inaczej: botoksem), która wymusza rozluźnienie mięśni i przez to wygładza zmarszczki mimiczne oraz zapobiega ich pogłębianiu.

Absolutnym hitem ostatnich lat są zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, wykonywane m.in. w warszawskiej przychodni specjalistycznej High-Med. Kwas hialuronowy to naturalnie występująca w skórze substancja utrzymująca właściwe nawilżenie. Podobnie jak kolagen i elastyna, wpływa też na sprężystość skóry, a z wiekiem zanika. Podawanymi w miejscowym znieczuleniu zastrzykami z kwasu hialuronowego można wypełnić zmarszczki i bruzdy, jak również skorygować owal twarzy czy wymodelować tracące po czterdziestce objętość usta.

Mezoterapia

Innym popularnym zabiegiem odmładzającym jest mezoterapia, czyli ostrzykiwanie skóry koktajlem indywidualnie dobranych witamin i substancji odżywczych. Taka forma podania pozwala dotrzeć im znacznie głębiej niż „za pośrednictwem” maseczek i kremów, efekt jest więc bardziej spektakularny. Specyficznym wariantem mezoterapii jest zabieg, w którym wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe odwirowane z próbki krwi danej osoby. Eliminuje to ryzyko alergii na substancje obcego pochodzenia, pobudzając proces tworzenia kolagenu, elastyny, nowych komórek i naczyń krwionośnych.

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *