Implanty zębów – czemu są nam potrzebne?

Zdarza się, że do dentysty przychodzimy niestety za późno i stomatolog nie jest już w stanie uratować zęba. Wówczas konieczne jest jego usunięcie, co sprawia, że w naszym uzębieniu powstaje problematyczny ubytek. Uzupełnić można go za pomocą specjalnych implantów, które obecnie są coraz częściej stosowanym rozwiązaniem. Dlaczego warto się na nie decydować?

Implanty zębów a kwestie estetyczne

Widoczny brak zęba niestety w przypadku niektórych osób może być źródłem wstydliwych kompleksów, dlatego implanty zębowe w dużej mierze mają znaczenie estetyczne. Korony są łudząco podobne do naszych prawdziwych zębów, więc nie powinny się wyróżniać i zwracać uwagi. Jeśli przeszkadza nam fakt, że nasze uzębienie nie jest pełne, warto zgłosić się do stomatologa i porozmawiać z nim na temat dostępnych metod jego uzupełnienia oraz wspólnie wybrać najlepsze dla nas rozwiązanie.

Jak przeciwdziałać zanikowi kości?

Naturalnie, skorzystanie ze zdobyczy nowoczesnej stomatologii jest istotne nie tylko ze względu na estetyczną stronę naszego uśmiechu, ale również z powodu zdrowia pacjenta. Implanty zębów to jeden ze sposobów na efektywne przeciwdziałanie procesowi polegającemu na zanikaniu kości. Dlaczego absolutnie nie można do tego dopuścić? Czym właściwie grozi zanik kości? W dłuższej perspektywie proces ten wywiera niezwykle negatywny wpływ na resztę uzębienia i może doprowadzić nawet do jego wypadania.

Koszty implantów zębowych

Ile właściwie kosztuje implant zęba? O tym oczywiście decyduje oferta konkretnego gabinetu/kliniki, trzeba jednak do ceny samego implantu doliczyć także między innymi koszty opieki stomatologicznej przed i po jego założeniu. Duży wpływ na ostateczną cenę ma też rodzaj zastosowanych w przypadku danego pacjenta implantów oraz koszty korony.

Reasumując – dlaczego warto zdecydować się na implant zęba? Przez wzgląd na kwestie zdrowotne oraz estetyczne. Zagadnienie kosztów należy omówić w konkretnym gabinecie, z którego usług zamierzamy skorzystać i poprosić o dokładną wycenę.

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *