Czym są płatki orkiszowe?

Płatki orkiszowe produkuje się ze zmiażdżonych ziaren orkiszu. Dlatego też znajduje się w nich tak wiele cennych składników. Dzięki tym witaminom i minerałom wzmacnia się ogólna odporność organizmu. Z płatków orkiszowych wcale nie trzeba przygotowywać wyszukanych potraw, aby móc się cieszyć pełnowartościowymi posiłkami. Wystarczy przygotować je na śniadanie, aby cieszyć się dużą energią do końca dnia.

Właściwości i zastosowanie płatków orkiszowych

Przede wszystkim, płatki orkiszowe przyspieszają rekonwalescencję po przebytej chorobie, ponieważ odbudowują komórki w organizmie. Poprawiają także ogólną kondycję skóry, włosów i paznokci. Co ciekawe, gluten znajdujący się w płatkach orkiszowych jest bardzo dobrze przyswajany również przez te osoby, które muszą go w swojej diecie zazwyczaj ograniczać. Skład płatków orkiszowych jest następujący: węglowodany, tłuszcze, białko, błonnik, żelazo, wapń, magnez, fosfor, potas selen oraz witaminy z grupy B i PP. Płatki orkiszowe powinny spożywać osoby po zawałach oraz chorujące na cukrzycę, z uwagi na to, że płatki te obniżają poziom cholesterolu we krwi. Bardzo cennym składnikiem płatków orkiszowych jest rodanit, działający jak naturalny antybiotyk. Składnik ten znajduje się w mleku kobiecym i wykazuje zastosowanie antywirusowe. Dlatego, można spodziewać się ochrony przed infekcjami wirusowymi.

Które płatki orkiszowe kupować?

Jeśli już decydujemy się na zakup płatków orkiszowych to przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, by kupować te, jakie pochodzą od cenionych producentów zdrowej żywności. Najlepiej zdecydować się na rynek krajowy i wybrać płatki orkiszowe marki Kupiec. Mają one najlepszy skład i najlepiej przyswajają się przez organizm. Można przygotowywać je na wiele sposobów, a tuż po zalaniu wodą będą gotowe do spożycia, jako pełnowartościowe śniadanie. Wprowadzenie tego produktu do codziennej diety sprawi, że na co dzień będziemy faktycznie czuć się znacznie lepiej. Organizm bowiem natychmiast oczyści się z wszystkich toksyn.

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *