Czym charakteryzuje się dobry dom dla seniora?

Decyzja o skorzystaniu z domu spokojnej starości jest zawsze trudna. Jeżeli jednak nie znajdujemy innego wyjścia, nie pozostaje nic innego, jak wybrać dobry ośrodek dla bliskiej nam osoby. Na co powinniśmy zwrócić wtedy szczególną uwagę?

W domach seniora na podopiecznych czeka profesjonalna i kompleksowa opieka przez 24 godziny na dobę. To nie tylko pomoc opiekunek, ale również pielęgniarek i lekarzy, rehabilitantów oraz innych specjalistów, aby pobyt był bezpieczny i komfortowy. Aktualnie do wyboru mamy nie tylko domy opieki dostępne za pośrednictwem Ośrodków Pomocy Społecznej, ale również prywatne ośrodki, w których czas oczekiwania na wolne miejsce jest znacznie krótszy, a opieka na wyższym poziomie.

Jeżeli interesuje nas dobry dom seniora Warszawa oferuje wiele ośrodków prywatnych. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny, dobrze sprawdźmy dostępne propozycje. Przede wszystkim dom opieki powinien być przede wszystkim zarejestrowany i znajdować się na liście placówek w rejestrze wojewody. Powinniśmy dopasować go do potrzeb seniora, aby czuł się w nim komfortowo. Sprawdźmy zakres opieki, dostęp do personelu medycznego oraz zajęć dodatkowych, kwestie wyżywienia, wielkość i wyposażenie pokojów, lokalizację ośrodka i jego odległość od naszego miejsca zamieszkania.

Nigdy nie podejmujmy decyzji tylko na podstawie strony internetowej ośrodka. Sprawdźmy opinie w internecie, aby dowiedzieć się, co sądzą o nim inni. Umówmy się również na spotkanie, aby zobaczyć, jak dom seniora wygląda na żywo. Wtedy możemy zweryfikować wcześniej zebrane informacje. Sprawdźmy stan czystości, zapachy, zobaczmy, co robią seniorzy, jak zachowuje się obsługa, czy pomieszczenia są przystosowane do potrzeb osób starszych.

Oczywiście, ważna jest też cena. Jednak pamiętajmy o tym, że wtedy, gdy cena jest niska, nie możemy oczekiwać obsługi na bardzo wysokim poziomie lub za różne usługi będziemy musieli dopłacać.

Zatem wtedy, gdy zachodzi potrzeba umieszczenia seniora w domu opieki, zawsze dobrze sprawdźmy dostępną ofertę placówek i wybierzmy taką, która spełni zarówno nasze oczekiwania, jak i potrzeby bliskiej nam osoby.

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *