Czy kupowanie bluzek damskich przez Internet ma sens?

Zakupy przez internet - bezpieczeństwo

Sprzedaż odzieży przez Internet cieszy się coraz większym zainteresowaniem, tak ze strony klientów, jak i samych sprzedawców. W sieci stale pojawiają się nowe sklepy internetowe, które zajmują się dystrybucją odzieży, zwłaszcza ubrań markowych, sprowadzanych do kraju z zagranicy lub bezpośrednio od producentów, co ma bezpośredni wpływ na ceny. Dzięki temu kupując przez Internet można sporo zaoszczędzić.

Najlepszym tego przykładem są bluzki damskie – produkt bardzo popularny, a jednocześnie stosunkowo tani. Wydawać by się mogło, że detaliczni sprzedawcy w przypadku tego typu produktów stosują niskie marże. Tymczasem po porównaniu ofert ze sklepów sprzedaży tradycyjnej z ofertami wybranych sprzedawców internetowych okazuje się, że marże tych drugich są znacznie niższe, przez co sam towar jest u nich znacznie tańszy.

Oczywiście zakupy przez Internet mają swoje podstawowe ograniczenie. Wybranego towaru nie możemy przymierzyć, co jednak w przypadku bluzek damskich nie jest aż tak istotne. Na szczęście zgodnie z obowiązującym prawem, każdy towar kupiony przez Interent (sprzedaż wysyłkowa) możemy zwrócić do sprzedawcy w terminie 14 dni od dnia potwierdzenia odbioru przesyłki. Co najważniejsze, wcale nie musimy podawać powodu zwrotu zakupionego produktu. Sprzedawca ma obowiązek taki towar przyjąć i zwrócić nam za niego pieniądze (powinien pokryć również koszt jego przesyłki).

Istnieje jednak sprytny sposób na ominięcie problemu z przymierzaniem ubrań, które chcemy kupić przez Interent – ma to mniejsze zastosowanie jeśli chodzi o same bluzki damskie, ale doskonale sprawdza się w przypadku spodni, sukienek czy obuwia. Po prostu przed zamówieniem danego towaru w sklepie internetowym wybieramy się do galerii, szukamy sklepu oferującego takie rzeczy jakie chcemy kupić i przymierzamy je na miejscu. Jeśli ubranie pasuje, wystarczy znaleźć internetowy sklep, który sprzedaje tego typu produkty i dokonać zakupu – gwarantuję, że w zdecydowanej większości przypadków można w ten naprawdę sposób sporo zaoszczędzić.

Zakupu przez Internet będą najbardziej opłacalne, gdy chcemy kupić rzeczy markowe. Firmowe bluzki damskie ze sklepów internetowych niczym nie różnią się od bluzek oferowanych w znanych sieciowych sklepach odzieżowych, a zazwyczaj są od nich zdecydowanie tańsze. Wystarczy jedynie nieco czasu poświęconego na poszukiwania odpowiedniego modelu bluzki i gotowe. Musimy jedynie pamiętać o doliczeniu kosztu przesyłki towaru – to ma wpływ na cenę, zwłaszcza gdy sama cena takiego towaru jest stosunkowo niska.

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *