Coca-Cola kalorie ma pod kontrolą

Ile kalorii ma Coca Cola?

Kiedy na stole pojawia się Coca-Cola kalorie wydają się niemal osaczać butelkę słodkiego, czarnego i gazowanego napoju, co skutecznie psuje humor dbającym o linię miłośnikom tego charakterystycznego smaku palonego karmelu. Całe szczęście jeden z największych koncernów na świecie zadbał o mniej kaloryczne wersje swojego sztandarowego produktu i proponuje opcje, w których kalorie nie grają pierwszych skrzypiec.

W zależności od regionu świata w kwestii popularności prym wiodą różne warianty dietetycznej Coca-Coli, jednak uzależnione jest to raczej od dostępności danej odmiany, a nie od specyficznych preferencji smakowych. Coca-Cola kalorie ma bowiem opanowane do perfekcji, choć nie zawsze pozwala sobie na nieszablonowe podejście do tematu słodzenia i zawartości cukru, dlatego w większości krajów proponowane są klasyczne odpowiedniki czarnego napoju, słodzone aspartamem. Jedną z najpopularniejszych odmian dietetycznej Coca-Coli w Stanach Zjednoczonych jest opcja Light lub Zero, które szczególnie chętnie wybierane są przez kobiety i mężczyzn stosujących zbilansowaną pod kątem cukru dietę, bo aspartam ma zdecydowanie mniej pustych kalorii niż sacharoza.

Kreatywność wizjonerów rodem z Atlanty jednak wybiega daleko poza ramy kontynentów, dlatego w Ameryce Południowej zamiast wersji Light szczególnie popularna jest Coca-Cola Life, w której sacharozę czy aspartam zastąpiono licznie występującą w tamtych rejonach stewią. Nowatorski projekt z zieloną etykietą nie tylko przyniósł oczekiwane efekty w postaci niskokalorycznego napoju, ale także podbił serca osób, które całkowicie muszą wykluczyć cukier z codziennej diety, a kochają smak Coca-Coli.

Azjatyckie pielesze z kolei pełne są niskokalorycznej Coli, jednak w wersji Cherry Coke, która swój słodki smak zawdzięcza mniejszej ilości cukru, zastąpionej sokiem wiśniowym, pełniącym funkcję regulatora słodyczy. Naturalny suplement słodkości dodatkowo nadaje tradycyjnej Coli inspirującej nuty smakowej, a także zdecydowanie przekłada się na praktyczną stronę dystrybucji napoju, bowiem wiśnie są jednych z najlepiej dostępnych owoców w Japonii.

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *