Aparaty rekondycjonowane – dlaczego warto?

Wiele placówek medycznych kupując sprzęt decyduje się zainwestować w produkt z drugiej ręki. Aparaty rekondycjonowane stanowią przeważnie najwyższej jakości urządzenia, wymagają jednak znacznie mniejszego nakładu finansowego. Dlaczego warto zakupić tego typu sprzęt do placówki medycznej?

Produkt bardzo dobrej jakości

Takie rozwiązanie jest zalecane w przypadku, kiedy sięgamy po produkt z najwyższej półki. Często zdarza się, że aparaty rekodycjonowane są droższe od urządzeń o podobnym zastosowaniu, jednak mniej zaawansowanych. To  dlatego, że renomowane firmy medyczne projektując swoje aparaty, korzystają z najnowszych technologii, w podzespołach zazwyczaj wykorzystywane są patentowane elementy, niedostępne w przypadku tańszych firm. Niektóre przychodnie oraz gabinety zamiast zakupić używany asortyment, często decydują się na jego dzierżawę. Wbrew pozorom, nie tylko polskie placówki medyczny kupują sprzęt z drugiej ręki, praktyka ta jest również stosowana w Europie Zachodniej i USA.

Dzierżawa i kupno

Decydując się na zakup lub wynajem używanego aparatu warto wybrać firmę, która profesjonalnie zajmuje się dystrybucją urządzeń medycznych tej kategorii. W takim przypadku możemy mieć pewność, że nasz „nowy” sprzęt spełni nasze oczekiwania, bowiem zanim trafi on w nasze ręce, dystrybutor zobowiązuje się wykonać szereg testów, które sprawdzają jego stan. Kompletna procedura serwisowa zakończona jest przyznaniem certyfikatu, klient otrzymuje również bezpłatną gwarancję, co najmniej na pół roku. Dzięki temu, nawet jeśli urządzenie ulegnie awarii, na czas jego naprawy zostanie przyznany sprzęt zastępczy, zatem placówka będzie mogła nadal funkcjonować bez przeszkód. Aparaty rekondycjonowane przeznaczone na dzierżawę spełniają podobne normy. Firmy zajmujące się dystrybucją używanej aparatury uważnie sprawdzają jego pochodzenie, dbają również o jego stan wizualny. Przeważnie w ich ofercie znajdują się urządzenia z prywatnych placówek medycznych, publiczne szpitale bowiem eksploatują swój sprzęt znacznie bardziej.

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *